PLASTOVÁ OKNA A DVEŘE

 

SALAMANDER Streamline 76 (soft-line nebo round-line), 3D

SALAMANDER BluEvolution 92 (soft-line nebo round-line)

O skle

O kování

VCHODOVÉ DVEŘE

 

Počet komor a stavební hloubka profilů…

Výběr oken vyrobených z plastových PVC profilů začíná být v poslední době trochu nepřehledný. Co se výrobců těchto profilů týče existují výrobci s tradicí a zkušenostmi a v poslední době se v rámci tlaku na cenu používají i profily od méně známých výrobců. Naše firma dodává zejména okna vyrobená ze značkového profilu SALAMANDER nebo ALUPLAST, kteří jsou známí zejména neustálými inovacemi a zlepšování parametrů profilů na výrobu oken. Při porovnávání konkurenčních nabídek si zákazník musí dát pozor zejména na to aby vůbec porovnával srovnatelné se srovnatelným. Hlavním parametrem u profilu je zejména stavební hloubka (t.j. jak je profil silný při tvoření přepážky z interiéru do exterieru). V minulosti a u značkových výrobců i dnes jde ruku v ruce se stavební hloubkou i počet komor. Aby totiž komora tvořila smyslplnou tepelnou přepážku potřebuje k tomu určitou minimální hloubku. V současné době tak zejména kvůli marketingu vznikají profily, kde se vezme model staršího (například pětikomorového profilu) a přidají se přepážky. Vzniká sice x komorový profil, ale stavební hloubka a tím i výrazně zlepšený tepelný parametr chybí (nemluvě o nemožnosti osadit takový profil nejlepšími trojskly – protože se takové trojsklo do tak úzkého křídla nevejde). Setkáváme se dokonce i s profily o sedmi komorách se stavební hloubkou například 75 mm – o milimetr větší stavební hloubku měla již před minimálně deseti lety pětikomora od jiného výrobce. Důležitější je tedy vždy stavební hloubka profilu než počet komor a zejména podle stavební hloubky je dobré se orientovat.

Naše nabídka nejprodávanějších značkových profilů SALAMANDER

Německý výrobce profilů SALAMANDER je v současné době jedním z největších výrobců profilů v Evropě. Za jeho největší přednost považujeme schopnost neustále inovovat a zlepšovat své produkty. Plastová okna Vám můžeme nabídnout ze dvou různých profilů. Každý profil má své přednosti a výhody –  funkční i cenové.

U profilové řady SALAMANDER – JE MOŽNOST SVÁRŮ V-PERFEKT (pár let používáná ultrazvuková technologie sváření).

V našich oknech bude vždy jen kvalitní sklo

Dodavateli skel se při výběru oken zpravidla věnuje hodně malá pozornost, ale je potřeba si uvědomit, že právě sklo většinou zabírá největší plochu okna a uniká jím nejvíce tepla.
Zatímco při výběru okenních profilů drtivá většina výrobců oken sází na osvědčenou kvalitu zavedených značek, výběr dodavatelů  skel se už tak moc neřeší a výrobci používají skla od větších či menších lokálních dodavatelů.
Značková skla od světových renomovaných firem dodává málokdo. Jelikož jsou moderní skla plněna plynem (většinou argonem), který pomalu částečně uniká a sklo postupem let zhoršuje své izolační vlastnosti je potřeba, aby sklo bylo vyrobeno co nejkvalitněji.  Zamyslet se při výběru oken nad dodavatelem skel se proto určitě vyplatí. V současné době jsou proto všechna námi dodávaná okna osazena značkovým sklem.

Dvojskla:     složení 4-16-4 = Ug=1,1 W/m2K
Trojskla:      složení 4-12-4-12-4 = Ug=0,7 W/m2K

Trojskla: složení 4-18-4-18-4 = Ug= 0,5 W/m2K u oken SALAMANDER BluEVOLUTION 92 mm: 4-18-4-18-4 Ug=0,5 – v základu, popř. možnost čtyřskel

Ve dvojsklech a trojsklech je standardně teplý obvodový rámeček SWISSPACER ULTIMATE, výrazně omezující rosení skla (NYNÍ ZDARMA při oboustranně stejné barvě oken – v barvách: bílá, hnědá, světle hnědá, černá, světle šedá, šedá).

Pouze pokud chceme docílit nižší ceny oken můžeme dodat levnější rámeček – např. hliníkový nebo nerezový.

 

O kování

Aby okna dobře fungovala a lehce se ovládala je potřeba, aby byla osazena kvalitním kovánímKování Maco

V našich oknech je použito rakouské kování MACO. Tento výrobce kování je v České republice hodně známý a rozšířený, takže asi není nutné ho blíže představovat. Snad jen dodatek, že v naší verzi oken je použita kombinace pevných čepů (pro lepší přítlak) a rolničkových čepů (pro lepší chod). Námi dodávaná okna jsou osazena celoobvodovým kováním MACO MULTI-MATIC – nejvyšší verzí kování MACO s novým funkčním desingem, rolničkovými čepy. Samozřejmostí je možnost seřizení ve všech osách.

Ve všech oknech nyní dodáváme příplatkovou verzi kování MULTI-MATIC ZDARMA – okna ALUPLAST, SALAMANDER.

http://www.maco.at/maco/cont/products.aspx?siteID=7129&mid=s01.02

NOVINKOU JE POTÉ MOŽNOST SKRYTÉHO KOVÁNÍ (K VIDĚNÍ NA PRODEJNĚ) – MACO MULTI-POWER. Doporučujeme! Lépe těsní a co teprve pohled na okno bez krytek, které jsou časem zlomené apod.

Plastová okna jsou bezúdržbová – až na kování, které je potřeba jednou za čas namazat (technickou vazelínou apod.) Mazací plán, schéma pro kování SIEGENIA, u ostatních kování je podobné:

SIEGENIA mazací plán

 

PLASTOVÉ VCHODOVÉ DVEŘE 

Profil pro vchodové dveře je vždy jiný než pro okna (tzn. jiný než okenní profil či balkonový profil – tyto profily jsou sice levnější, ale dlouhodobě nemusí v případě použití na výrobu vchodových dveří správně fungovat, problémy se mohou projevit po cca 6 letech).

Je zde velmi široká škála možností variant vzhledu (možno i vlastní návrh) vchodových dveří.

Vchodové dveře rozdělujeme na příčkové a výplňové.

Vždy velký výběr barev, ornamentních skel atd.

Příčkové dveře – možnost volby příček, PUR desek a ornamentních dvojskel nebo trojskel. Nyní jsou nejprodávanější oproti výplňovým vchodovým dveřím mají tyto výhody – lepší stabilita, praktičnost, nižší cena, …

Výplňové dveře – možnost výběru výplní z nabídky výrobců výplní (Perito, VP Trend). Je zde oproti příčkovým dveřím vyšší cena, o něco horší stabilita, avšak je zde možnost vybrat vzhled, který u příček nikdy nedocílíme (oblouky).

Pro výběr vchodových dveří je ideální navštívit naši prodejnu – poslechneme si Vaše přání a u vystavených dveří, fotografií a vzorků Vám rádi pomůžeme s výběrem.

Vchodové dveře rozdělení PLAST

VÍCE O OKNECH NA ÚVODNÍ STRANĚ – PŘÍSPĚVKY, katalogy profily SALAMANDER. Další informace na prodejně – na základě Vašich požadavků, přání a zjištěných informací ohledně novostavby, rekonstrukce, výměny oken Vám doporučíme typ okna, zasklení atd.